Piekarnia

Zdrowy

Chleb

Chleb 100%

orkiszowy

Mąka orkiszowa pełnoziarnista, żytn zakwas jasny, woda, miód, sól.
Chleb jest wytwarzany metoda dwufazową – na wstępie jest odżywiany zakwas żytni odstawiany na 1h, dalej jest przygotowywany z mąki orkiszowej pełnoziarnistej, zakwasu żytniego i wody odkładany na 12h, ostatni proces to wyrób ciasta właściwego, formowanie chleba, garowanie i wypiek.

chleb1

Chleb razowy

100%

Mąka żytnia razowa 2000, zakwas żytni razowy, słonecznik, siemie lniane, woda, sól.
Chleb jest wytwarzany metoda dwufazową tzn. na wstępie jest odżywiany zakwas razowy odstawiany na 1h, dalej jest przygotowywany zaczyn z mąki razowej żytniej, razowego zakwasu i wody odkładany do fermentacji na 12h, ostatni proces to wyrób ciasta właściwego, formowanie chleba, garowanie i wypiek.

chleb3

chleb42

Chleb żytni

z posypką otrębową

Mąka żytnia razowa 2000, mąka żytnia 720, zakwas żytni razowy, woda, otręby, sól.
Chleb jest wytwarzany metodą jednofazową poprzez odżywienie zakwasu, odstawienie na 12h, wyrób ciasta właściwego, garowanie i wypiek.

Chleb

bezglutenowy gryczano- kukurydziany

Mąka gryczana, mąka kukurydziana, zakwas gryczany, siemię lniane, słonecznik, woda, sól.
Pieczenie chleba bezglutenowego rozpoczynamy już dzień wcześniej przed sprzedażą, odżywiamy zakwas gryczany mielona niepalona gryka i woda, odstawiamy zakwas na 12h, następnie mieszamy ciasto właściwe z dodatkiem ziaren wkładamy foremki z ciastem chlebowym do garownika, kolejno wypiekamy.

chleb5
chleb6

Chleb żytni

100% z czarnuszką i słonecznikiem

Mąka żytnia razowa 2000, zakwas żytni razowy, słonecznik, siemie lniane, orkisz, płatki owsiane, sezam, woda, sól.
Chleb jest wytwarzany metodą dwufazową tzn. na wstępie jest odżywiany zakwas razowy odstawiany na 1h, dalej jest przygotowywany zaczyn z mąki razowej żytniej, razowego zakwasu i wody odkładany do fermentacji na 12h, na ten sam czas zalewamy ziarna i pozostawiamy do namoczenia, ostatni proces to wyrób ciasta właściwego, formowanie chleba, garowanie i wypiek.